Szemelvények anno XLIX. -Gretna-greeni kovácsműhely - legidősebb lakos
"A város területén a legidősebb személy özv. Parnitzky Józsefné, aki 1835-ben született (95 éves), lakik Király u. 3."
(Polgármesteri jelentés az 1930-as évről) " 1931. április 30-i testületi ülés jegyzőkönyve)
1931. júlíus 20-án a polgármester engedélyt kér a főispántól, hogy dr. Sipőcz Jenő budapesti főpolgármestert és Karsai Sándor államtitkár-helyettes özvegyét (aki szentendrei lakosként bejelentkezett a polgár-mester házába) megeskethesse. A főispán írásbeli engedélye még aznap megérkezik. 1931-július 26-án tartják az esküvőt. (Főispáni bizalmas iratok, 84/193'!. Pest Megyei Levéltár)
"Hogyan folyt le a romantikus házasságkötés a szentendrei polgármester Duna-parti villájában? - Formális megállapodás történt, amely szerint a keresztény községi párt változatlanul támogatja működésében a polgár-mestert, ezzel szemben Sipőcz Jenő kijelentette, hogy megindítja a válópert. (...) Sipőczné kijelentette, hogy nem válik." (A pártnak az a kifogása, hogy Sipőczné zsidó.) (Esti Kurír, 1931. szeptember 1.)
"A szentendrei városháza öreg, sárga falú épülete hetek óta valóságos ostrom alatt áll. Újságírók, ügyvédek, pártmegbízottak tömege járja a hivatalokat, faggatja a tisztviselőket, igyekszik betekintést nyerni a hivatalos aktákba, könyvekbe, hogy megtudjon valamit."
Starzsinszky nyilatkozatából: "Mindenekelőtt azokat a híreket szeretném megcáfolni, amelyek szerint Szentendrén tömegesen kötnének házasságot a budapestiek és más városbeliek, mert itt a házasságkötés nagyon könnyen megy, sőt már azt is rebesgetik, mintha Szentendrén lenne a magyar gretna-greeni kovácsműhely." (Magyarország, 1931. szeptember 1.)