HÍrképekOnline
Jelenlegi látogatók

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa13
mod_vvisit_counterTegnap156
mod_vvisit_counterEzen a héten889
mod_vvisit_counterMúlt héten1451
mod_vvisit_counterEbben a hónapban4215
mod_vvisit_counterUtolsó hónapban8159
mod_vvisit_counterÖsszes látogató84730

Látogatók 1
2018-09-21 02:46

Picasso kalandjai Szentendrén

A National Geographic stábja hazánkban forgatta a Géniusz: Picasso sorozatot, melynek számos jelenetét Szentendrén vették fel. A műsor a 20. század egyik legismertebb és legjelentősebb művészét, Pablo Picassót helyezi a középpontba, akit a sorozatban Antonio Banderas alakít. Pillantson be Ön is a nagyszabású forgatás kulisszái mögé! A Géniusz: Picasso sorozat forgatásán készült képekből nyílt fotókiállítás a P’Art Moziban 2018. március 27-én kedden délután 6 órakor.

A kiállítást, Gyürk Dorottya kulturális alpolgármester nyitotta meg, a megnyitó szövege itt olvasható:

100 évet megyek most vissza az időben, hogy fölvezessem a mai kiállítást.

Két év híján 100 éve kezdődött el az a történet, amelyiknek sokadik állomását örökíti meg, mutatja be a mai kiállítás.

Az Ezüstkor című helytörténeti kiállítás, ami a hónap végéig látható a Barcsay Múzeumban Dumtsa Jenőt, Szentendre első polgármesterét és korát mutatja be. 1870 és 1920 közötti 50 év történetét öleli föl. A kiállításba időben még éppen belefért az első Szentendréhez köthető filmtörténeti esemény bemutatása 1920-ból. Szentendre festői szépsége ugyanis nemcsak a festőket, irodalmárokat ihlette meg az elmúlt évtizedekben, hanem a filmrendezőket is. Városunk számos játék-és dokumentumfilm színhelye volt. A sort 1920-ban a városban forgatott „A tisztesség nevében” című játékfilm nyitotta meg, fenyő Emil rendezésében, aki egyben a főszerepet is játszotta. A kópia, sajnos, nem maradt fenn, a film létéről csak a korabeli sajtóból értesülhetünk.
A későbbi évtizedekben számos alkotás több-kevesebb jelenetét vették fel itt, hogy csak a legfontosabbakat említsem: Kincskereső kisködmön (1973), Sipsirica(1980), Sztracsatella (1996) És a legutóbbi időkben a Kossuth kifli című tv-sorozat. Mind közül kiemelkedik a magyar filmtörténet egyik legjelentősebb műve, Huszárik Zoltán és Sára Sándor közös alkotása, az 1971-ben forgatott Szindbád, Latinovits Zoltán főszereplésével.  Most pedig a legutóbbi filmes esemény alkalmával készült fotókat tekinthetik meg aSzentendrei Tavaszi Fesztivál keretében itt a P’ Art Moziban. Köszönöm a kiállítás ötletét Paraszkay Györgynek. És köszönöm az együttműködést a Fox Internationalnak és a National Geographic stábjának. ANational Geographic hazánkban forgatta a Géniusz: Picasso sorozatot, melynek számos jelenetét Szentendrén vették fel. A műsor a 20. század egyik legjelentősebb művészét, Pablo Picassót helyezi a középpontba, akit a sorozatban Antonio Banderas alakít.
A Géniusz: Picasso sorozat április 22-től látható majd a National Geographic csatornán.
Mi szentendrei polgárok mindig kíváncsian figyeljük a filmes megmozdulásokat városunkban. Próbáljuk meglesni a világhírű filmcsillagokat, próbáljuk egy - egy forgatás közötti szünetben lencsevégre kapni őket.  Antonio Banderas egy videót töltött föl az fb oldalára, amint a karácsonyi vásárban flangál jókedvűen a Bazilika előtti téren.  RowanAtkinsonMaigret felügyelő kalandjait forgatta Szentendrén. Róla csak egészen távoli fotókat tudtak készíteni a mindenre elszánt szentendrei polgárok.  Tom Hanks-et, mikor hazaérve kérdezték, mit hozott haza magával Budapestről a következőket mondta:

Amikor a hajnalig tartó forgatás után autóval vittek a szállodámba, megdöbbenve láttam, hogy fiatal lányok kerékpároznak az utcán, vagy karonfogva sétálnak, kacarásznak, beszélgetnek az éjszaka kellős közepén. Ez valami egészen csodálatos dolog. Az volt az érzésem, hogy ez egy teljesen biztonságos város. Ezamerikai városokban ma már szinte elképzelhetetlen”

Harrison Ford, amikor nem olyan régen a  Szárnyas fejvadász több jelenetét forgatták Szentendrén még biciklit is bérelt magának, le föl kerekezett a városban és a szigeten. Nem bújt el a kíváncsiskodó szemek elől, hanem vidáman pózolt bárkivel, még a szolgálatot teljesítő rendőrökkel is. 
Örülünk, ha a városunkban forgató hírességek jól érzik magukat nálunk és aztán jó hírünket viszik a nagyvilágba. És mi szentendrei polgárok is elmosolyodunk, mikor kedvenc P’Art Mozinkban ülve, hollywoodi filmekben fölfedezzük kedvenc városrészeinket.

 

 
Névnap
Ma 2018. szeptember 21., péntek, Máté és Mirella napja van. Holnap Móric napja lesz.
Hírajánló
Birka csárda és Postás strand

A Mathiász Tsz impozáns vendéglő építését vállalta el a postás strandon. "Már ilyen korai stádiumban is látható: nem mindennapi épülettel gazdálkodik majd a város.

Az intelligencia felbukkanása

Emergence of Intelligence (Az intelligencia felbukkanása)

 

Napjainkban a mesterséges intelligencia a computer science talán legkurrensebb területe. A világ legrangosabb egyetemei és kutatóintézetei kutatják,

Országzászló avatás

A TURISTA VIDÉK ORSZÁGZÁSZLÓ AVATÁSA.
A Magyar turistatársadalom nagyszabású hazafias megmozdulása volt a Szentendre feletti Kőhegy magaslatán emelt országzászló felavatása, amelyen 4o

Szentendreiek százöt éve járhatnak moziba

Film és fotográfia Szentendrén

Falk Lajos visszaemlékezése a moziról
1974. június 21-én

Abban az időben (912-re emlékszem vissza) bizony hetenként egyszer vagy kétszer volt mozi-előadás Szentendrén. Ezt a mozi tis az édesapám szervezte meg. Úgy történt a dolog,

Az oroszok már a műteremben vannak

Az oroszok már a műteremben vannak

Az oroszok már Szentendrén vannak?

Hétszáz fős művészeti egyetemet hoznának létre a festők városában · Nagy üzlet a felsőoktatás

MNO.hu Végh Attila 2005. augusztus 23., kedd 01:00

Az Orosz Föderáció kulturális minisztériuma művészeti főiskolát kíván létrehozni Szentendrén. A hétszáz főt befogadó tanintézmény terve nagy vihart kavart a városban, a helyi lakosok petíciót nyújtottak be

Bezárják a Rákóczi Gimnáziumot

Bezárják a Rákóczi Gimnáziumot

1996. március 26-án a képviselő testület 10 "igen", 6 "nem", és 2 "tartózkodás" mellett határozatot hozott a Rákóczi Gimnázium megszüntetéséről.

Szentendrei Teátrum

Szentendrei Teátrum

1958 nyarán rendezték meg első ízben a Szentendrei Kulturális Napok rendezvénysorozatot, a Szentendrei Hetek, majd Szentendrei Nyár elődjét.

Szentendrei Márka üzem

Szentendrei Márka üzem

1973 óta működik a Pest Megyei Pincegazdaság Szentendrei Márka üzeme.

"A Pest Megyei Pincegazdaság Márka  palackozó üzemében naponta harminc-ezer literes és ötvenezer két decis palackot töltenek meg a közkedvelt üdítő itallal. Ezeket a

Választási utózengék

Az 190l-es országgyűlési képviselő-választásokon már Szentendrén is kegyetlen korteshadjárat indult. Hiába reménykedett a Szent-Endre és Vidéke 1900. október 7-i számának cikkírója abban, hogy „

Most, különösen aktuális - A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció

A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció

A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció című dokumentumfilmet - rendezte:Hajdú Eszter - láthatták azok akik eljöttek csütörtökön este a P'Artmoziba. A bemutató után Fónagy János (Fidesz) és Gulyás József

A nők választójoga

A 17. századtól a nők elszánt küzdelmet indítottak az egyenjogúsításukért. Az első modern értelemben vett nőjogi harcos a 18. századi francia származású Olympe de Gouges volt, aki „A polgárnők és asszonyok

Mondd, te kit választanál? - Választás 2018

Ó, mondd, te kit választanál?

A következő országgyűlési képviselő választáson Szent-Endrén egy-egy függetlenségi és néppárti programmal fellépő jelölt is indul.

Picasso kalandjai Szentendrén

A National Geographic stábja hazánkban forgatta a Géniusz: Picasso sorozatot, melynek számos jelenetét Szentendrén vették fel. A műsor a 20. század egyik legismertebb és

"Habár fölűl a gálya, S alúl a víznek árja, Azért a víz az úr!"

Részlet a március 15-i ünnepi versből:

"Amíg nem becsüljük mi egymást még jobban, Amíg küzd a céda, alacsony önérdek, Amíg csak ajkunkon van az egyenlőség S kutatja az egyik a másiknak ősét,

Régi szentendrei farsangok

"1914. február 24-en a Pósch Károly-féle italmegfigyelő osztály hivatalos helyiségében az al- és főbolondok éjjeli tárgyalására feltétlen megjelenjen. Meg nem jelenés esetén zenekarhatalommal elővezettetik. Karnevál herceg  Falk főbolond elnök  végrehajtó

Barcsay - díj 2018.

Barcsay - díj 2018.
Az évente odaítélt díjat 1989-ben, a Mester elhunyta után egy évvel Barcsay Erzsébet, Barcsay Jenő festőművész testvére alapította meg közérdekű közhasznú felajánlásával.

2006-ban a Barcsay-jogutód Kónya házaspár - Kónya Márta és Kónya Ferenc - létrehozta a Barcsay Jenő Képzőművészeti Alapítványt, mely a Magyar Képzőművészeti Egyetem által

Emlékezés 1956.

A hősök véletlenül születnek.

A 16-éves Piszkátor Panni Izbégről 1956 október 23.-án délutáni műszakba ment dolgozni  a Láng Gépgyárba. A munka után hazaindult. A gyár kapujában  " lukas zászlókkal " díszített, emberekkel tömött teherautókkal és  a járdán hömpölygő tömeggel találkozott. Egyszer csak egy ídősebb férfi  lekiabált Panninak " Ha szereted a hazádat akkor velünk jössz. "

Emlékezés a nemzeti gyásznapon

Emlékezés a nemzeti gyásznapon

Szentendrén a vértanúk emléknapján a városi római katolikus templomban Németh László plébános pápai kamarás gyászistentisztelet keretében emlékezett meg az aradi vértanúkról.

Emlékezés Ligeti Erikára (1934 - 2004)

12 nap 12 ház Ki mint él ….
4. Ligeti Erika

Mikor először meglátogattuk, ölében, gyermekével fogadott.
— Ilyen srácot még nem láttam. Nem eszi a paprikás krumplit... — mondta és mi bocsánatot kértünk a zavarásért, „majd később visszajövünk ...”
Egy óra múlva kerestük.

I. világháború és Szentendre

"Megdöbbenéssel, a közönségesnél erősebb fájdalmat okozó érzéssel fogadta városunk lakossága a lesújtó rémhírt,

Szentendre régen
Benzinkut_HEV_allomas.jpg Csonka_telep.jpg Foter_Risztics_Panto_uzlete_1899_Divald_Karoly_kiadasa.jpg Café Cousteau kávézó_1988.jpg Domor_kapu.jpg Gorog_utca_1960.jpg SZTE_Szanatorium.jpg paprikabiro_utca_1960.jpg Bogdanyi_utca_02_1960.jpg Vasutallomas_1914_vasutivillasor_a_volt tuzep_helyen.jpg
Keresés a honlapon